Art

bip

Legnicki Festiwal Srebro - Mariko Kusumoto „Eteryczna podróż”,

Galeria Ring
powiększ zdjęcie:
10.05 00:00 - 10.05 00:00
Organizator: Galeria Sztuki
pl. Katedralny 1 Legnica 59-220
email: galeria@galeria.legnica.pl
www.galeria.legnica.pl
tel. 76 862 09 10
fax: 76 856 51 26
Miejsce: Galeria Ring
Udział: Bezpłatny

Legnicki Festiwal Srebro
Mariko Kusumoto - Eteryczna podróż”,

Wernisaż: 10 maja 2024

28.03. - 09.06.2024

Galeria RING

Wystawa prezentowana w ramach Legnickiego Festiwalu SREBRO w cyklu „Sylwetki Twórców”.

Mariko Kusumoto specjalizuje się w pracach z wykorzystaniem tkaniny z pogranicza rzeźby i biżuterii. Prace artystka tworzy z lekkiej tkaniny nadając im charakterystyczny styl przez utwardzanie miękkich materiałów w pastelowych barwach i o różnych stopniach przezroczystości. Twórczość artystki przywołuje skojarzenia z formami biomorficznymi i podwodnym światem, jej prace bawią się materialnością półprzezroczystej tkaniny. Artystka jest najbardziej znana z misternie rzeźbionych tkanin, biżuterii i innych przedmiotów do noszenia.

W mojej pracowni i pracach panuje zabawna, radosna atmosfera. Zawsze lubię zostawić trochę miejsca dla wyobraźni odbiorcy; mam nadzieję, że widz doświadczy odkrycia, zaskoczenia i zachwytu poprzez moje prace. Moje prace w metalu zawierają znalezione [przedmioty] i reprezentacyjne obrazy; proces ich tworzenia jest wciągający, a zarazem technicznie wymagający. Moje ostatnie prace w tkaninie powstały dzięki wielu eksperymentom i pokazują ewolucję od właściwości metalu do czegoś zupełnie przeciwnego. We wszystkich moich pracach zawsze kładę nacisk na umiejętności i rzemiosło. – mówi Mariko Kusumoto.

Artystka współpracuje z galeriami, muzeami, a także projektantami mody. W 2019 roku jej prace pojawiły się na wybiegu Jean Paul Gaultier podczas Paris Haute Couture. Kusumoto ukończyła Academy of Art University w San Francisco. Jej pierwsza indywidualna wystawa, w Fuller Craft Museum w Brockton, Massachusetts w 2010 roku, prezentowała fantastyczne rzeźby w metalowych pudełkach, które są echem asamblaży Josepha Cornella. Jej prace znajdują się w stałych kolekcjach muzeów takich jak Museum of Fine Arts w Bostonie, Szwajcarskie Muzeum Narodowe i Muzeum Sztuki w Racine.


 

Powrót na listę wydarzeń