Art

bip

Klub Miłośników Filmu - listopad 2021

Kino PIAST
08.11 00:00 - 08.11 00:00
Organizator: Legnickie Centrum Kultury im. Henryka Karlińskiego
ul. Chojnowska 2 Legnica 59-220
email: sekretariat@lck.art.pl
http://www.lck.art.pl/
tel. 76 723 37 00
Miejsce: Kino PIAST
Udział: Bezpłatny

Klub Miłośników Filmu

listopad 2021
kino Piast (ul. Biskupia 3)
projekcje o godz. 18
wstęp: miesięczna składka członkowska KMF (15 zł)
Org.: Legnickie Centrum Kultury

uwagi: na sali dostępna tylko 3/4 miejsc siedzących; oglądanie w maseczkach

W deszczowy dzień w Nowym Jorku

Reż. Woody Allen. Wyst.: Timothée Chalamet, Elle Fanning, Jude Law,

Selena Gomez, Rebecca Hall, Liev Schreiber. USA, 2019, 88 min.

 

Komedia romantyczna według scenariusza i w reżyserii Woody’ego Allena opowiada o zakochanej parze studentów, Gatsby’m (Timothée Chalamet) i Ashleigh (Elle Fanning), którzy postanawiają spędzić romantyczny weekend w Nowym Jorku. Niespodziewanie ich ścieżki rozchodzą się i każde z osobna przeżywa własne przygody, pełne humoru i zwrotów akcji.

W gwiazdorskiej obsadzie filmu znaleźli się: Timothée Chalamet, Elle Fanning, Selena Gomez, Jude Law, Diego Luna i Liev Schreiber.

„W deszczowy dzień w Nowym Jorku” to już trzeci wspólny projekt, w którym swoje siły łączą Woody Allen i wielokrotnie nagradzany operator kamery Vittorio Storaro.

 

Niepodległość

Reż. Krzysztof Talczewski. Polska, 2018, 87 min.

 

Po 123 latach niewoli spełnił się sen Polaków o wolnym kraju.

Dzięki żmudnej i wieloletniej pracy archiwistów i filmowców zebrane z całego świata bezcenne archiwalia z lat 1914-1923 zostały zrekonstruowane cyfrowo, pokolorowane i udźwiękowione. Posłużyły do stworzenia wyjątkowej opowieści: o walce zbrojnej o polskie granice w czasie I Wojny Światowej i dyplomatycznej w Wersalu, o powstaniach i o plebiscytach mających wpływ na kształt polskiego państwa.

Na ekranie zobaczymy Ojców polskiej niepodległości: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego i Ignacego Daszyńskiego, którzy w ważnej historycznie chwili odłożyli na bok swoje ambicje i porozumieli ponad podziałami dla dobra ojczyzny.

Jak wyglądała droga do wolności i odbudowa państwa po latach zaborów? Jak wyglądało codzienne życie Polaków, którzy od nowa znajdują swoje miejsce na ziemi?

Po raz pierwszy zobaczymy wyjątkowe ujęcia polskich ulic z tego okresu w kolorze, podejrzymy ówczesną codzienność i przespacerujemy się ulicami polskich miast sprzed 100 lat.

 

Kobieta idzie na wojnę

Reż. Benedikt Erlingsson. Wyst.: Halldóra Geirharðsdóttir, Jóhann Sigurðarson, Jörundur Ragnarsson, David Thor Jonsson, Magnús Trygvason Eliassen. Islandia / Francja / Ukraina, 2018, 98 min.

 

Halla mieszka w małym miasteczku i na co dzień jest dyrygentką lokalnego chóru. Nikt nie podejrzewa, że zawsze uśmiechnięta i pełna pozytywnej energii Halla po godzinach prowadzi drugie życie. Ukrywając się pod pseudonimem "Kobieta z Gór", niczym superbohaterka wypowiada walkę potężnemu koncernowi, który stanowi zagrożenie dla islandzkiego środowiska.

 

Hańba

Reż. Steve Jacobs. Wyst.: John Malkovich, Eriq Ebouaney, Monroe Reimers, Jessica Haines. Australia / RPA, 2008, 114 min.

 

John Malkovich w adaptacji najsłynniejszej powieści laureata nagrody Nobla J.E. Coetzee, uhonorowanego nagrodą Bookera., Profesor David Lurie (John Malkovich) jest wyrafinowanym człowiekiem i wykładowcą literatury brytyjskiej w Cape Town. Po rozstaniu z żoną wiedzie samotne życie i jest zajęty wyłącznie zaspokajaniem swoich pragnień. Poezja, dobre wino i muzyka klasyczna towarzyszą jego życiu częściej, niż ludzie. Jednak romans z piękną studentką, uruchomia lawinę wydarzeń, które spowodują, że będzie musiał przewartościować całe swoje życie... Powszechnie Hańbę uważa się ją za jedną z najwybitniejszych powieści naszych czasów. Przez lata autor odmawiał wielu słynnym reżyserom zgody na adaptację swojej powieści. Dopiero precyzyjny i wierny scenariusz Anny-Marii Monticelli spowodował, że zmienił zdanie.

Powrót na listę wydarzeń