Art

bip

Koncert promocyjny Maria Nefeli „Boicie się walczyć”

Klub „Spiżarnia”, ul. Piastowska 1, Legnica
powiększ zdjęcie:
27.11 19:00 - 27.11 21:00
Organizator: Legnickie Centrum Kultury im. Henryka Karlińskiego
ul. Chojnowska 2 Legnica 59-220
email: sekretariat@lck.art.pl
http://www.lck.art.pl/
tel. 76 723 37 00
Miejsce: Klub „Spiżarnia”, ul. Piastowska 1, Legnica
Udział: Płatny
Maria Nefeli „Boicie się walczyć”
MARIA NEFELI / ZIELONA MARYCHA / STUDIOWAŁEM MAPĘ KROWY
27 listopada, godz. 19:00
Klub „Spiżarnia”, ul. Piastowska 1, Legnica
Bilety: 15 zł (przedsprzedaż) / 20 zł (na koncercie)Gł. org.:
LCK

Koncert promujący płytę wraz z książką poświęcone zespołowi Maria Nefeli z początkowego okresu działalności (1989 – 1991), wydane przez projekt "Czerwone Miasto" Legnicka formacja, choć tworzona przez muzyków z różnych dolnośląskich miejscowości, powstała w 1989 roku na gruzach punkowej grupy Liban. Już rok później zdobyła Nagrodę Publiczności podczas Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie, występując tam ponownie na kolejnej edycji w charakterze laureata. W tym czasie pokazali się na innych znaczących dużych imprezach plenerowych, jak „Róbrege” (1990), „Eko-Czad” (1991), „Brodnica” (1991), a także grając dziesiątki koncertów klubowych.
Podwójna płyta CD dokumentuje zarówno archiwalne materiały sesyjne, jak i nagrania live, w tym m.in. występ konkursowy podczas Jarocina ‘90, a także przerwany koncert na Dużej Scenie przez aferę z gazem łzawiącym, zakończoną emocjonalnym wystąpieniem J.Owsiaka.
Książka z płytą miały stanowić nie tylko przypomnienie historycznego sukcesu formacji z Legnicy sprzed 30 lat, ale także - dochód ze sprzedaży przewidziany był na wsparcie zmagającego się z chorobą ówczesnego basisty – „Stasiastego”. Niestety, Stanisław Delimata zmarł w trakcie prac nad wydawnictwem (31.12.20).
W klubie "Spiżarnia" zagrają bohaterzy tego wieczoru, czyli Maria Nefeli z oryginalnymi członkami w składzie: Kogut (wokal), "Gienek" (gitara), "Ciany" (perkusja) oraz zaproszonymi muzykami z regionu. Imprezę otworzą dwie formacje: Studiowałem Mapę Krowy oraz Zielona Marycha (ex Zielony Groszek). Zespoły prezentując swój program nie zapomną także o najstarszych nagraniach z repertuaru Marii Nefeli.

 


 

Powrót na listę wydarzeń