Art

bip

LEGNICA CANTAT 51

powiększ zdjęcie:
19.11 16:00 - 21.11 22:00
Organizator: Legnickie Centrum Kultury im. Henryka Karlińskiego
ul. Chojnowska 2 Legnica 59-220
email: sekretariat@lck.art.pl
http://www.lck.art.pl/
tel. 76 723 37 00
Udział: Bezpłatny

Legnica Cantat to festiwal pieśni chóralnej o otwartej formule, w którym udział biorą chóry reprezentujące wszystkie epoki, style i gatunki wielogłosowej muzyki wokalnej. Pierwszy Konkurs odbył się w dniach 9-11 czerwca 1967 roku pod nazwą „Dolnośląskie Święto Pieśni”. Inicjatorem konkursu był dobrze znany legniczanom Henryk Karliński. Główna nagroda Lutnia - nosi imię Jerzego Libana z Legnicy – śląskiego kompozytora, teoretyka muzyki i filologa-grecysty.

Przez ponad 50 lat Legnica Cantat gościła chóry z całego kraju, a festiwal uświetnili wybitni artyści nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Pandemia nieco pokrzyżowała plany festiwalowe – w ubiegłym roku zmuszeni byliśmy zawiesić festiwal, a tegoroczną edycję przenieść na jesień. Nie mniej jednak i tym razem zachęcamy do wzięcia udziału w festiwalu.

Program LEGNICA CANTAT 51

19.11.2021 (PIĄTEK)

OD GODZ. 16.00 PRZESŁUCHANIA KONKURSOWE

GODZ. 20.30 KONCERT LAUREATA Z 2019 ROKU- ZESPOŁU WOKALNEGO RONDO Z WROCŁAWIA ORAZ OGŁOSZENIE ZWYCIĘZCY KONKURSU KOMPOZYTORSKIEGO WRAZ Z PRAPREMIEROWYM WYKONANIEM ZWYCIĘSKIEJ KOMPOZYCJI 2020

/bilety,zaproszenia

20.11.2021 (SOBOTA)

GODZ. 10.00-14.00 WARSZTATY DLA CHÓRZYSTÓW I DYRYGENTÓW-prowadząca: prof. Agnieszka Franków- Żelazny

WARSZTATY GOSPEL Z GOSPEL JOY /bilety

GODZ. 17.00 OGŁOSZENIE WYNIKÓW LEGNICA CANTAT 51

21.11.2021 (NIEDZIELA)

CHÓRY W KOŚCIAŁACH - OPRAWA MSZY ŚW.

GODZ. 18.00 KONCERT ZESPOŁU GOSPEL JOY /bilety


Warsztaty Gospel

20-21 listopada

Sala Maneżowa Akademii Królewskiej

Cena udziału w warsztatach to 100 zł, obowiązują wcześniejsze zapisy w sekretariacie Legnickiego Centrum Kultury pod nr. 76 72 33 700 lub sekretariat@lck.art.pl

Organizator: Legnickie Centrum Kultury

 

Dwudniowe warsztaty Gospel odbędą się w ramach 51 edycji Festiwalu Legnica Cantat, a poprowadzi je Agnieszka „Baca” Górska-Tomaszewska, dla której gospel to wielka pasja i styl życia.

Od wielu lat prowadzi ona z powodzeniem poznański Gospel Joy. To jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się chórów gospel w Polsce, mający na swoim koncie sukcesy (I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Gospel w Osieku), występy z gwiazdami (Mietek Szcześniak, Mezo, zespół New Life’M), koncertujący także poza granicami kraju (USA, Francja, Holandia, Niemcy, Kanada). W 2013 roku zespół był półfinalistą programu „Mam Talent”. Agnieszka jest także założycielką i dyrygentką chóru gospel dla dzieci KIDS Gospel Joy oraz instruktorką warsztatów gospel, które poprowadziła już w wielu miastach Polski, gdzie znana jest jako wulkan energii, pełna ciepła i uśmiechu, z niegasnącym entuzjazmem. Bez trudu porywa do śpiewu i tańca, w jej towarzystwie po prostu „nie można wysiedzieć”. Agnieszka otrzymała tytuł „Osobowości Roku 2018” w Powiecie Poznańskim za ponad dwudziesto-letnie propagowanie muzyki gospel.


Koncert Mietka Szcześniaka i Gospel Joy

21 listopada 2021

sala Maneżowa Akademii Królewskiej

Bilety 35 zł normalny / 20 ulgowy (do 15 roku życia) dostępne w Galerii Satyrykon

Organizator: Legnickie Centrum Kultury

 

Koncert będzie wydarzeniem kończącym dwudniowe Warsztaty Gospel. Na scenie zobaczymy więc efekty pracy uczestników warsztatów, którzy staną na scenie i zaśpiewają wraz z chórem Gospel Joy. Gościem specjalnym koncertu będzie Mietek Szcześniak

Gospel Joy – to poznański chór, przepełniony energią i radością, śpiewający na scenie polskiej, jak
i zagranicznej od 25 lat. W repertuarze zespołu znajdują się największe hity muzyki gospel, a także własne utwory, wykonywane w języku polskimi angielskim.
Od wielkich koncertów po kameralne imprezy firmowe – Gospel Joy jest formacją, której skład można dostosowywać pod konkretne wydarzenie, miejsce czy okoliczności. Podczas koncertów, publiczność angażuje się w śpiew i wspólną zabawę, nie bez powodu Gospel Joy nazywany jest „specjalistami od radości”. Gospel Joy ma za sobą koncerty telewizyjne oraz zagraniczne, w tym również wyjazdy misyjne do Czech oraz Rumunii, gdzie występował z kanadyjskim chórem Toronto Mass Choir, a także dwukrotne tournée do USA (2008 r.
i 2015 r.)oraz Kanady.
W swojej historii zespół współpracował z różnymi artystami: Mietek Szcześniak, Natalia Niemen, Kasia Moś, Mate.O, Brian Fentress (USA), Ruth Lynch (Wlk. Brytania), Emma Nichols (USA), Mezo, Sylwia Grzeszczak i Kasia Mośoraz Joanna Kołaczkowska, z którą w tym roku nagrał klip „Zrobimy to razem”. W swoim dorobku zespół ma 6 albumów.

Powrót na listę wydarzeń