Art

bip

PIKNIK PATRIOTYCZNY

Rynek, Lgnica
powiększ zdjęcie:
11.11 10:00 - 11.11 16:00
Organizator: Legnickie Centrum Kultury im. Henryka Karlińskiego
ul. Chojnowska 2 Legnica 59-220
email: sekretariat@lck.art.pl
http://www.lck.art.pl/
tel. 76 723 37 00
Miejsce: Rynek, Lgnica
Udział: Bezpłatny

11 listopada

Dzień 11 listopada, jako rocznica odzyskania przez Naród Polski niepodległości jest uroczystym świętem, które jak co roku staramy się obchodzić z należytym szacunkiem i powagą dla święta Państwowego. W tym roku obchody rozpoczniemy o godzinie 10:00 uroczystą mszą święta za Ojczyznę w Legnickiej Katedrze.

Natomiast od godz. 12:00 w sercu miasta, na Legnickim Rynku odbywać się będzie dalsza część Pikniku Patriotycznego. W programie m.in.: Do Hymnu! – czyli wspólne śpiewanie hymnu z orkiestrą z Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy oraz ślubowanie klas mundurowych VII Liceum Ogólnokształcącego
w Legnicy.

Ponadto zapraszamy na Piknik militarny 10. Brygady Kawalerii Pancernej im. gen. broni Stanisława Maczka w Świętoszowie, pokazy służb mundurowych, wspólne rozwijanie Flagi. Na scenie zaprezentujemy szerokie spektrum występów lokalnych zespołów oraz grup artystycznych: Wykonanie pieśni patriotycznych przez dzieci i młodzież ze Studia Artystycznego Fame, Polonez, Animacje, Warsztaty artystyczne, mini koncert Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej, Happening z „Żywą Flagą”, prezentacje Zespołu Pieśni i Tańca "Legnica", tradycyjnie będzie można złożyć też życzenia dla Polski, które w tym roku złożą się na Legnicki Rap dla Niepodległej. Gościem Pikniku będzie także Antek Smykiewicz …Kulinarnie i Muzycznie. Na uczestników czekać będzie także strefa cateringu i atrakcje dla milusińskich.

Wstęp wolny

Powrót na listę wydarzeń