Art

bip

Koncert - S U T A R I

Art Cafe Modjeska
powiększ zdjęcie:
15.10 20:00 - 15.10 22:00
Miejsce: Art Cafe Modjeska
Udział: Bezpłatny
 
Trio SUTARI to siła trzech kobiecych głosów i bogatej wyobraźni muzycznej. Artystki kontynuują tradycje polskich pieśniarek ludowych.
Ich praca nadała nowy kierunek myśleniu o muzyce tradycyjnej w Polsce. Eksperymentują z różnymi technikami wokalnymi, wielogłosem, tradycyjnymi polskimi rytmami. Tworzą własne instrumenty oraz badają potencjał muzyczny przedmiotów codziennego użytku. Aranżują tradycyjne polskie pieśni, a także komponują własne utwory, oparte na różnych kobiecych tradycjach muzycznych. Trio Sutari zostało wybrane do zaprezentowania swojej muzyki na największych międzynarodowych targach muzyki światowej WOMEX 2015 i jest jedną z niewielu polskich i europejskich grup, które nagrały sesję muzyczną dla kultowej amerykańskiej stacji radiowej KEXP.
 
 
Zadebiutowały w 2012 zdobywając II nagrodę oraz nagrodę publiczności na Festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja. Niedługo potem zostały uznane za najciekawszą nową grupę folkową roku 2012 w Polsce. W czerwcu 2020 ukazał się ich trzeci album SIOSTRY RZEKI - pełen transowych, polifonicznych kompozycji dialog z tradycjami ludowymi, splecionymi wokół tematów natury, wolności, kobiecości i siostrzeństwa. Za ten własnie album nominowane były do nagrody Fryderyk 2021 w kategorii "Muzyka Świata"
 
“To trio łączy poezję, teatr i muzykalność
w jedną frapującą i zachwycającą
oryginalnością całość (...) Odurzająca i
hipnotyczna. Po prostu genialna.”
Lopa Kothari (BBC Radio 3)
 
org. Art Cafe Modjeska
Wstęp wolny!
Powrót na listę wydarzeń