Art

bip

PRZYSTANEK PIEKARY

powiększ zdjęcie:
11.09 17:30 - 30.09 22:00
Organizator: Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
Rynek 39 Legnica 59-220
tel. 76 723 35 04
Udział: Bezpłatny

Warsztaty na Przystanku Piekary

Po przerwie wakacyjnej na Przystanek Piekary wracają warsztaty teatralno-muzyczne prowadzone przez Teatr Modrzejewskiej dla mieszkańców Piekar.

Warsztaty prowadzone są przez aktorki i aktorów Teatru oraz Stowarzyszenia i grupy współpracujące z Teatrem.

Harmonogram warsztatów:

Poniedziałki – 17:30 – 19:00 – KGT Gogusie – prowadzący Mateusz Krzyk

Wtorki – 16:00 – 18:00 – KGT Pogotowie Teatralne – prowadząca Katarzyna Kaźmierczak

Czwartki – 18:00 – 20:00 – Betonuta – prowadząca Hanna Włodarczyk

Piątki – 16:00 – 17:30 – Ślady – prowadzący Bartosz Bulanda

Soboty (co druga sobota od 11 września) – 10:00 – 13:00 – Międzypokoleniowy Przystanek Improwizacji Teatralnych – prowadzące Katarzyna Kaźmierczak i Joanna Gonschorek

Betonuta – pokój muzycznych doświadczeń to muzyczne warsztaty wykorzystujące industrialne dźwięki blokowiska. W programie m.in: doskonalenie umiejętności muzycznych, podstawy tworzenia własnych kompozycji, muzyka industrialna, wykorzystanie sprzętu codziennego użytku podczas tworzenia muzyki, podstawy aranżacji, pomoc techniczna w zakresie wyboru i higieny instrumentu, porady lutnicze, drobne naprawy, warsztaty perkusyjne, warsztaty gitarowe, informacje w zakresie pożytecznych dla muzyka multimediów, lokalne akcenty historyczne w muzyce.

Warsztaty prowadzi liderka zespołu HuRaban, Hanna Włodarczyk, gitarzystka w zespołach Nesztojegore, HuRaban oraz Spakuj Kota, absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie gitary klasycznej, instruktorka gitary oraz zespołów kameralnych w ogniskach muzycznych na Dolnym Śląsku

i w Lubuskim oraz w szkołach muzycznych YAMAHA. Aktywnie koncertuje z zespołem HuRaban w Niemczech, Hiszpanii, Austrii, Norwegii i we Włoszech.

Międzypokoleniowy Przystanek Improwizacji Teatralnych to warsztaty dedykowane wszystkim grupom wiekowym. Celem ich jest sprzyjanie integracji społecznej, niwelowanie barier przestrzennych, ekonomicznych, kompetencyjnych. Warsztaty mają na celu przeciwdziałanie braku zaangażowania w życie kulturalno-społeczne miasta sprzyjając współpracy międzypokoleniowej.

Narzędzia które są wykorzystane w pracy to: drama, Teatr Forum, Teatr Playback, teatr improwizacji.

Przystanek Piekary to również projekcje i spotkania z artystami i osobami zaangażowanymi w życie miasta.

Pierwsza z projekcji zaplanowana jest na 25 września (sobota).

W ramach cyklu „Zmień miasto! – przegląd sztuki zaangażowanej” na ścianie budynku przy ul. Izerskiej 36 wyświetlimy spektakl „Nowy Dekameron” z 2020 roku. „Nowy Dekameron” to pierwsza w Polsce

premiera spektaklu online, przygotowana już po ogłoszeniu pandemii. Jest realizacją zespołową. Składają się na nią nowele i pieśni wybrane z „Dekameronu” – słynnego zbioru stu opowieści Giovanniego

Boccaccia. Każda z nich została opracowana na nowo według autorskiej koncepcji aktora, który ją wybrał, sfilmował i często też montował, wykorzystując rozmaite środki artystyczne.

Po projekcji odbędzie się spotkanie z aktorami: Aleksandrą Listwan, Małgorzatą Urbańską, Ewą Galusińską oraz Jackiem Głombem (opieka reżyserska).

Wszystkie działania na Piekarach są bezpłatne.

Projekt Przystanek Piekary został dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

 

 


 

Powrót na listę wydarzeń