Art

bip

Projekt Maszyna w ramach programu Bardzo Młoda Kultura

Otwarta Pracownia Sztuki, ul. Chojnowska 19, V Liceum Ogólnokształcące w Legnicy
powiększ zdjęcie:
01.10 15:30 - 01.10 17:00
Organizator: Galeria Sztuki
pl. Katedralny 1 Legnica 59-220
email: galeria@galeria.legnica.pl
www.galeria.legnica.pl
tel. 76 862 09 10
fax: 76 856 51 26
Miejsce: Otwarta Pracownia Sztuki, ul. Chojnowska 19, V Liceum Ogólnokształcące w Legnicy
Udział: Bezpłatny

 

termin: do 8.10.2021

org. Galeria Sztuki w Legnicy, Anita Witek (V Liceum Ogólnokształcące w Legnicy)

wstęp wolny

1.10.2021, godz. 15:30: Performance, mający na celu sprawdzenie, jak jesteśmy postrzegani przez innych, nieznajomych, obcych, przypadkowych ludzi. Jakie emocje potrafimy wywołać poprzez wirtualną kreacje swej osoby i przedstawienie jej na Instagramie.

8.10.2021, 18:00: Wernisaż prac powstałych podczas przeprowadzonych we wrześniu warsztatów z młodzieżą licealną w przestrzeni Otwartej Pracowni Sztuki. Podczas spotkań młodzież miała okazję poznać tajniki linorytu, zaprojektować kubek, spróbować sił w komponowaniu muzyki eksperymentalnej i tworzenia magazynu przy użyciu techniki kolażu.

Projekt Maszyna jest serią działań edukacyjnych, kulturoznawczych oraz artystyczno-eksperymentalnych. Ma zainspirować młodzież do twórczego wyrażania siebie, rozwijania wrażliwości estetycznej, zwiększyć świadomość w zakresie szeroko pojętej mocy słowa i nierzeczywistej rzeczywistości – życia w social mediach.

Bardzo Młoda Kultura – o programie

Bardzo Młoda Kultura to program, który finansuje działania kulturalne, społeczne i edukacyjne dedykowane młodym. Galeria Sztuki w Legnicy ponownie została partnerem projektu, realizowanego przez Ośrodek Działań Artystycznych Firlej we Wrocławiu, a sponsorowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

Granty przeznaczone są dla grup składających się z przedstawicieli sektora kultury, oświaty lub organizacji pozarządowych, których pomysły na działania kulturalne i edukacyjne dla młodzieży zwyciężyły w naborze. Galeria Sztuki angażuje się w program po raz trzeci. Minione lata zaowocowały realizacją dwóch projektów z udziałem legnickich licealistów: „Ale Murale!” (2019) i „Fahrenheit 451 – interdyscyplinarne warsztaty z nauki czytania” (2020).


 

Powrót na listę wydarzeń