Art

bip

Wystawa: Przemysław Garczyński, Porządkowanie

Galeria Sztuki, pl. Katedralny 1
powiększ zdjęcie:
01.10 10:00 - 10.10 18:00
Organizator: Galeria Sztuki
pl. Katedralny 1 Legnica 59-220
email: galeria@galeria.legnica.pl
www.galeria.legnica.pl
tel. 76 862 09 10
fax: 76 856 51 26
Miejsce: Galeria Sztuki, pl. Katedralny 1
Udział: Bezpłatny

To zbiór prac Przemysława Garczyńskiego – laureata ostatniej edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE – konkursu, który przyciąga do Legnicy młodych adeptów sztuki malarskiej z całej Polski.

Twórczość Garczyńskiego wyrasta z inspiracji mediami elektronicznymi i technologią. W graficznym i nasyconym mocnymi barwami malarstwie laureata legnickich PROMOCJI dostrzec można elementy architektury i krajobrazu, w który ingeruje człowiek. Większość prac, które zobaczymy na wystawie, nie była jeszcze prezentowana.

Artysta został laureatem 29. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych Promocje w 2019 roku. Pierwszą nagrodę przyznano ex aequo Julii Świtaj – absolwentce Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Z powodu pandemii realizacja nagrody w postaci wystawy indywidualnej mogła doczekać się realizacji z rocznym opóźnieniem. Na PROMOCJE 2019 zgłosiło się 54 artystów z jedenastu krajowych wyższych uczelni artystycznych. Spośród 158 nadesłanych prac do wystawy jury w składzie Karolina Staszak, Beata Ewa Białecka, Justyna Teodorczyk, Telemach Pilitsidis oraz Andrzej Saj, wybrało 70 prac 25 młodych malarzy.

Przemysław Garczyński (ur. 1988 w Lublinie) – absolwent grafiki warsztatowej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (pracownia litografii) oraz malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Obecnie pracuje jako asystent na Wydziale Malarstwa gdańskiej ASP. Zajmuje się malarstwem sztalugowym, rysunkiem, malarstwem ściennym i grafiką. Finalista konkursów artystycznych, m.in. 17. Artystycznej Podróży Hestii 2018 i Gdańskiego Biennale Sztuki 2018. Jego prace prezentowano były podczas licznych wystaw zbiorowych i indywidualnych. Uczestnik i współtwórca inicjatyw artystycznych wyprowadzających sztukę w przestrzeń miejską (m.in. cyklu Obraz Testowy, na który składa się kilkanaście instalacji artystycznych prezentowanych w przestrzeni miejskiej Gdańska).


 

Powrót na listę wydarzeń