Art

bip

Wystawa: Paweł Szeibel, Przygodolub

Galeria Sztuki, Galeria Ring
powiększ zdjęcie:
01.10 10:00 - 10.10 18:00
Organizator: Galeria Sztuki
pl. Katedralny 1 Legnica 59-220
email: galeria@galeria.legnica.pl
www.galeria.legnica.pl
tel. 76 862 09 10
fax: 76 856 51 26
Miejsce: Galeria Sztuki, Galeria Ring
Udział: Bezpłatny

Wystawa prac Pawła Szeibla, inspirowana lasem i naturą, dedykowana dzieciom i ich opiekunom. Przestrzeń Galerii Ring wypełniły instalacje, obiekty i fotografie nawiązujące do przyrody i zachęcające do wejścia w interakcję z nią – stąd jej nazwa – Przygodolub. Artysta zachęca do przyjrzenia się relacji człowieka z naturą, praktykowania uważności w kontakcie z roślinami i zwierzętami, a także dokonuje refleksji nad przemijaniem i ulotnością.

Na ekspozycji znajdują się prace takie jak nietypowa kolekcja „Pinus sylvestris”, na którą składają się niewielkie snopki sosnowego igliwia zebranego przez artystę podczas spacerów po lesie, a także praca „Mirador” – bardzo delikatna konstrukcja stworzona z drewnianych elementów w kształcie trójkątów, które tworzą kopułę pozorną. Na zwiedzających w Galerii czekają też intrygujące słomkowe formy. Nawiązują one do architektonicznych elementów hiszpańskich spichlerzy, które pełnią funkcję zabezpieczenia zgromadzonych zapasów przed gryzoniami. Część ekspozycji stanowią ażurowe kolaże, które uczestnicy warsztatów wykonali na zajęciach w Otwartej Pracowni Sztuki. Najmłodsi podczas odwiedzin otrzymają przewodnik po wystawie w formie zeszytu ćwiczeń, który przygotowała wrocławska kuratorka Magdalena Kreis.

Paweł Szeibel tworzy obrazy, warsztaty, instalacje w przestrzeni miejskiej, a także bierze udział w akcjach społecznych. W sztuce sięga do obszarów zarezerwowanych dla botaników i ogrodników. W jego działaniach duże znaczenie odgrywa eksperyment, otwartość na niespodziewane efekty funkcjonowania prac typu work in progress. Ukończył studia na Wydziale Artystycznym Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W latach 2006–2007 studiował na Universidad de Castilla-La Mancha w Hiszpanii. Dyplom z wyróżnieniem obronił w 2008 roku. Obecnie jest asystentem na Wydziale Artystycznym macierzystej uczelni. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Śląskiego.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.


 

Powrót na listę wydarzeń