Art

bip

Projekt Maszyna w ramach programu Bardzo Młoda Kultura

Otwarta Pracownia Sztuki, Chojnowska19
powiększ zdjęcie:
01.09 00:00 - 01.09 00:00
Organizator: Galeria Sztuki
pl. Katedralny 1 Legnica 59-220
email: galeria@galeria.legnica.pl
www.galeria.legnica.pl
tel. 76 862 09 10
fax: 76 856 51 26
Miejsce: Otwarta Pracownia Sztuki, Chojnowska19
Udział: Bezpłatny

Projekt Maszyna w ramach programu Bardzo Młoda Kultura – warsztaty i spotkania w grupie zamkniętej

miejsce: Otwarta Pracownia Sztuki, ul. Chojnowska 19, V Liceum Ogólnokształcące w Legnicy

termin: 1.09.2021-8.10.2021

org. Galeria Sztuki w Legnicy, Anita Witek (V Liceum Ogólnokształcące w Legnicy)

Projekt Maszyna jest serią działań edukacyjnych, kulturoznawczych oraz artystyczno-eksperymentalnych. Ma zainspirować młodzież do twórczego wyrażania siebie, rozwijania wrażliwości estetycznej, zwiększyć świadomość w zakresie szeroko pojętej mocy słowa i nierzeczywistej rzeczywistości – życia w social mediach.

W ramach projektu odbędzie się:

Debata nt. zagadnień związanych ze światem mediów społecznościowych: kreowanie wizerunku, manipulacja obrazem, FOMO, influencerzy, mowa social mediów, pozorność relacji;

Warsztaty na temat siły i znaczenia słów w Otwartej Pracowni Sztuki dla zamkniętej grupy młodzieży licealnej:

warsztaty z psychologiem, warsztaty linorytu, warsztaty muzyczne, warsztaty kalkomanii ceramicznej, warsztaty Instamaganize, a także warsztaty z modulowania głosem, podczas którego powstanie utwór muzyczny. Ponadto uczestnicy będą tworzyć i redagować swój własny instagramowy magazyn: Instamagazine.

1.10.2021, godz. 15:30: Performance, mający na celu sprawdzenie, jak jesteśmy postrzegani przez innych, nieznajomych, obcych, przypadkowych ludzi. Jakie emocje potrafimy wywołać poprzez wirtualną kreacje swej osoby i przedstawienie jej na Instagramie.

8.10.2021, 15:30: Wernisaż prac powstałych podczas zajęć warsztatowych w przestrzeni Otwartej Pracowni Sztuki.
 

Bardzo Młoda Kultura – o programie

Bardzo Młoda Kultura to program, który finansuje działania kulturalne, społeczne i edukacyjne dedykowane młodym. Galeria Sztuki w Legnicy ponownie została partnerem projektu, realizowanego przez Ośrodek Działań Artystycznych Firlej we Wrocławiu, a sponsorowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

Granty przeznaczone są dla grup składających się z przedstawicieli sektora kultury, oświaty lub organizacji pozarządowych, których pomysły na działania kulturalne i edukacyjne dla młodzieży zwyciężyły w naborze. Galeria Sztuki angażuje się w program po raz trzeci. Minione lata zaowocowały realizacją dwóch projektów z udziałem legnickich licealistów: „Ale Murale!” (2019) i „Fahrenheit 451 – interdyscyplinarne warsztaty z nauki czytania” (2020).


 

Powrót na listę wydarzeń