Art

bip

WAKACYJNE WARSZTATY Z MUZEUM MIEDZI

Muzeum Miedzi
powiększ zdjęcie:
01.07 10:00 - 31.07 18:00
Organizator: Muzeum Miedzi
Partyzantów 3 Legnica 59-220
email: biuro@muzeum-miedzi.art.pl
www.muzeum-miedzi.art.pl
tel. 76 862 49 49
Miejsce: Muzeum Miedzi
Udział: Płatny

Muzeum Miedzi zaprasza dzieci i młodzież na wakacyjne warsztaty.

Muzealna przygoda to spotkania z dziełami sztuki i zabytkami Legnicy połączona z działaniami kreacyjnymi. W letnim programie znalazły się trzy spotkania muzealno-warsztatowe: Muzealne ZOO.Gdzie się pochowały zwierzaki? Pospolite – a jednak znalazły się wśród muzealnych eksponatów! Ukryci mieszkańcy Muzeum to ...przedstawienia zwierząt. Na eksponatach prezentowanych w muzealnych salach uczestnicy warsztatów szukać będą przedstawień zwiarząt a do celu poprowadzą ich krótkie zagadki. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się także jak przedstawiali zwierząta dawni i współcześni artyści. Odpowiedzą sobie także na pytanie, czy dzięki takim pracom jesteśmy bardziej wrażliwi na los zwierząt? W części warsztatowej uczestnicy sportretują wybrane zwierzaki na kamykach.

Sty-LOVE torby. Takie miejsca to tylko w Legnicy. Worki szkolne – wygodne i przydatne, każdy je zna, każdy je miał. Podczas wakacji mogą służyć jako podręczne torby, ale i znak rozpo-znawczy. Uczestnicy warsztatów, używając farb, mazaków do tkanin oraz inspirując się przygotowanymi materiałami graficznymi i fotogra-ficznymi zabytków miasta stworzą własną, niepowtarzalną torbę z wakacyjnym logo Legnicy. Zajęcia będą inspiracją do przedstawienia obiektów, które nieodłącznie kojarzą się z Legnicą i stanowią o jej wyjątkowości.

Miasto w kawałkach Sentymentalny przewodnik po Legnicy Jak zmieniała się Legnica w ciągu lat? Czy nasze miasto znacznie różni się od tego sprzed dekad? Które zabytki oszczędził czas i wciąż możemy podziwiać je na żywo? Jak powstaje miasto?Podczas warsztatów ich uczestnicy wyruszą w niezwykłą podróż w czasie. Razem stworzą mapę wspomnień Legnicy, nieco różniącą się od mapy geograficznej znanej ze szkoły. Mimo to pozwoli ona bez trudu odnaleźć się w Legnicy, ale i odkryć ją na nowo. Całość zostanie uzupełniona o współczesne kadry, dzięki którym przywrócą życie zastygłym w czasie widokom miasta na dawnych pocztówkach. Umieszczając na kolażu zdjęcia naszych rodziców i dziadków znajdziemy miejsca bliskie naszym rodzinom i stworzymy wspólną legnicką opowieść.

Ponadto warsztatom ich uczestnicy dowiedzą się, czym jest kolaż, skąd pochodzi, poznają artystów, którzy się nim posługiwali. Sprawdzą też, jak w tej technice prezentują się legnickie zabytki wtopione w nowoczesną przestrzeń miasta i w otoczeniu przedmiotów, których zdjęcia akurat wpadną nam w dłonie. Stworzymy wspólną legnicką kompozycję.

WARSZATY WAKACYJNE

termin: od 1 lipca, środa - piątek w godz. 1000-1700, sobota - niedziela w godz. 1100-1700

miejsce:Muzeum Miedziwstęp: 6 zł ,

zapisy – tel. 7 6 862 49 49 (Dział Naukowo-Oświatowy)

Powrót na listę wydarzeń