Art

bip

LEGNICKIE SPACERY HISTORYCZNE

FB/YT Muzeum Miedzi
powiększ zdjęcie:
04.07 14:00 - 04.07 15:00
Organizator: Muzeum Miedzi
Partyzantów 3 Legnica 59-220
email: biuro@muzeum-miedzi.art.pl
www.muzeum-miedzi.art.pl
tel. 76 862 49 49
Miejsce: FB/YT Muzeum Miedzi
Udział: Bezpłatny

Kilkadziesiąt miejsc, wiele cie-kawostek i sześciu przewodni-ków. Muzeum Miedzi po raz kolejny zaprasza na wirtualne legnickie spacery historyczne. Tym razem będzie to cykl pię-cioodcinkowy. Trzy pierwsze spacery ruszą już podczas wakacji.

4 lipca o biznesach wielkich,i tych małych opowie historyk, Marcin Makuch. Wyruszymy w podróż do niemieckiej Lie-gnitz, która swą wielkość zbu-dowała głównie dzięki kre-atywności i przedsiębiorczości mieszkańców. Poznamy też polskich przedsiębiorców i powojenny przemysł Legnicy. Pokażemy wyroby, z których słynęło miasto i które cieszyły się powodzeniem również za granicą.

Piękną historię Zakaczawia przedstawi historyk, Marek Żak. Podczas spaceru, 25 lipca opowie o cudach dzielnicy, w której po wojnie zaczęło się polskie miasto – jej kinach, restauracjach, ulicach, kościołach i życiu mieszkańców. Będzie to wędrówka nie tylko po dawnej robotniczej dzielnic, ale też przypomnienie dzisiaj mało znanych miejsc, które kryją intrygujące historie, zarówno te sprzed i jak po 1945 r.Malownicze legnickie budowle i przestrzenie, w których mimo lata karna-wał trwa, poznamy oglądając trzeci spacer. Bogactwo ozdób na fasadach legnickich kamienic zaprezentują Łucja Wojtasik-Seredyszyn i Barbara Pietras. Akcenty mitologiczne, historyczne, elementy fauny i flory - jakie sekrety znajdują się na ścianach budowli Rynku i Tarninowa? Co kryją zapisane w murach historie?Zapraszamy na spacer 29 sierpnia.

Kolejne spacery historyczne będą emitowane zawsze o godz. 14 ,w niedziele, na stronie Muzeum Miedzi, muzealnym fanpejdżu FB oraz kanale YouTube.

PROGRAM:

4 lipca „Śladami małych i dużych legnickich biznesów”prowadzący: Marcin Makuch
25 lipca „Cuda dzielnicy. Piękna historia Zakaczawia”prowadzący:  Marek Żak
29 sierpnia „Niekończący się karnawał. Fasady legnickich kamienic”
prowadzące: Łucja Wojtasik-Seredyszyn, Barbara Pietras

 

Powrót na listę wydarzeń