Art

bip

SATYRYKON 2021 Piotr Bukartyk – Koncert

Dziedziniec Akademii Rycerskiej
powiększ zdjęcie: Bukatryk
02.07 20:00
Organizator: Legnickie Centrum Kultury im. Henryka Karlińskiego
ul. Chojnowska 2 Legnica 59-220
email: sekretariat@lck.art.pl
http://www.lck.art.pl/
tel. 76 723 37 00
Miejsce: Dziedziniec Akademii Rycerskiej
Kontakt: promocja@lck.art.pl
Udział: Płatny
Koszt udziału: 50,00 zł

Piotr Bukartyk jest obecny na polskiej scenie muzycznej od ponad 30 lat. Jego twórczość jest opowieścią o codziennym życiu, prozaicznych sytu-acjach, które nas spotykają, ale i też trochę o miłości. Wszystkie historie oprawione są niebanalnym tekstem oraz wspaniałym aranżem muzycz-nym, nad którym czuwał Krzysztof Kawałko. Dzięki temu, każdy koncert jest niesamowitą podróżą w świat muzyki.
Piotr Bukartyk z powodzeniem od wielu lat pisze do rymu, jak sam określa swoją pracę.  Przez wiele lat twórczość Piotra można było spotkać co piątek, w porannej audycji Wojciecha Manna w Trójce - gdzie śpiewał napisane dzień wcześniej piosenki-felietony.
W grudniu 2017 roku premierę miała płyta „Ja, wolny człowiek”, na której Piotr Bukartyk pojawia się w towarzystwie niesamowicie zdol-nego gitarzysty Krzysztofa Kawałko. O samej płycie autor mówi: „Chciałbym móc powiedzieć, że tą płytą zamykam pewien rozdział, ale wiem, że ten rozdział wolałby, żebym to ja się zamknął. Oto skromny wybór napisanych niedawno, mało tanecznych piosenek.(...) Ostat-nio, tak jak wielu z Was czuję, że gadam do ściany. Chyba właśnie tym jest ta płyta - pamiątka z czasów, które będę chciał zapomnieć.” W tym samym roku premierę miała  zespołowa płyta Piotra pod tytułem „O zgubnym wpływie wyższych uczuć”. Wcześniejszy krążek „Kup Sobie Psa”, został bardzo dobrze przyjęty przez fanów, a oficjalny singiel bardzo długo gościł w pierwszej dziesiątce Listy Przebojów Trójki.

Powrót na listę wydarzeń