Art

bip

Odwiedź Galerię Sztuki - Otwarcie od 2 lutego

Galeria Sztuki, pl. Katedralny 1/ Galeria Ring
powiększ zdjęcie:
02.02 00:00 - 28.02 00:00
Organizator: Galeria Sztuki
pl. Katedralny 1 Legnica 59-220
email: galeria@galeria.legnica.pl
www.galeria.legnica.pl
tel. 76 862 09 10
fax: 76 856 51 26
Miejsce: Galeria Sztuki, pl. Katedralny 1/ Galeria Ring
Udział: Bezpłatny

2 lutego znów możemy udostępnić zwiedzającym to, nad czym intensywnie pracowaliśmy, gdy nasze drzwi pozostawały zamknięte dla publiczności.

Na odwiedzających czeka świeżo przygotowana wystawa jednego z najznamienitszych i najbardziej zdystansowanych artystów sztuki przełomu wieków – Jerzego Kosałki w galerii Ring.

Natomiast w głównej siedzibie (pl. Katedralny) wciąż czeka na widzów wystawa „E-mocje”, która jest zbiorem obrazów nagradzanych w ostatnim dwudziestoleciu Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE. Tę przygotowano w listopadzie, ale zaledwie trzeciego dnia po jej otwarciu nastąpił lockdown dla instytucji kultury.

Wprawdzie nie wiadomo, jak długo ekspozycje będą czynne tym razem, ale to i tak bardzo pocieszająca wiadomość dla spragnionych estetycznych doznań legniczan. Ponieważ istnieje ryzyko, że galerie będą otwarte jedynie przez dwa tygodnie, postanowiono zwiększyć ich dostępność.

Sale wystawiennicze w Ringu i przy pl. Katedralnym można zatem odwiedzać sześć dni w tygodniu

– od wtorku do niedzieli w godz. 14.00 – 18.00.

Wstęp bezpłatny, ale obwarowany.

W trosce o wspólne bezpieczeństwo, w galerii obowiązują zarówno standardowe zasady (dystans, maseczki, dezynfekcja), jak i dodatkowe obostrzenia – limit 4 osób zwiedzających na sali, czy możliwość rezerwacji sali na jednoosobowe wizyty dla osób z grupy podwyższonego ryzyka.

Szczegóły znajdują się pod linkiem: http://galeria.legnica.eu/bezpieczne-funkcjonowanie-galerii-w-czasie-pandemii/ .

Warto zatem od 2 lutego poddać się zbawiennemu wpływowi sztuk wizualnych, wyciszyć i chłonąć artystyczne treści oferowanych wystaw. Zapraszamy w imieniu organizatorów nie tylko do galerii sztuki, ale także do galerii Satyrykon, czy na wystawy w Muzeum Miedzi. Każdy z nas może poczuć się tam długo wyczekiwanym i najmilszym gościem!

 

Powrót na listę wydarzeń