Art

bip

Mój świat. Moja modlitwa.

http://muzeum-miedzi.art.pl/wystawy-czasowe/938-krzysztof-okon-moj-swiat-moja-modlitwa
powiększ zdjęcie:
01.12 00:00 - 30.04 00:00
Organizator: Muzeum Miedzi
Partyzantów 3 Legnica 59-220
email: biuro@muzeum-miedzi.art.pl
www.muzeum-miedzi.art.pl
tel. 76 862 49 49
Miejsce: http://muzeum-miedzi.art.pl/wystawy-czasowe/938-krzysztof-okon-moj-swiat-moja-modlitwa
Udział: Bezpłatny

Mój świat. Moja modlitwa to najnowsza wystawa prac Krzysztofa Okonia w Muzeum Miedzi. Obejrzymy ją: http://muzeum-miedzi.art.pl/wystawy-czasowe/938-krzysztof-okon-moj-swiat-moja-modlitwa

Obrazy wybrane do legnickiej wystawy zostały podzielone na cztery grupy tematyczne: Stary Testament, Boże Narodzenie, dzieje Chrystusa oraz Święci Pańscy. Oprócz obrazów prezentujemy również kilka rzeźb artysty: Król Dawid, Szopka z Muzykującymi Aniołami, Chrystus Frasobliwy oraz św. Franciszek.

Krzysztof Okoń z wykształcenia jest artystą muzykiem, znakomitym i odnoszącym międzynarodowe sukcesy wiolonczelistą. Ta świadomość pozwala nam spojrzeć głębiej na jego twórczość malarską. Możemy odbierać ją nie tylko w sferze estetycznej, ale także bardzo głęboko emocjonalnej. To nie anegdota działa najmocniej w tym, zdawałoby się, przedstawiającym malarstwie, ale harmonia i „muzyczność” rozwibrowanej kreski i migotliwej plamy barwnej.

Pierwsze obrazy Krzysztofa Okonia mocniej trzymały się konwencji ludowego malarstwa na szkle, które poznał i które było dla niego źródłem inspiracji. Zgodnie z tradycją miały one mocny i wyrazisty kontur, kolor lokalny, płasko kładzione barwy. Artysta jednak w niedługim czasie odkrył, co mu w przygodzie z malarstwem daje przyjemność, wypracował własną technikę i własny styl.
Kurator wystawy: Łucja Wojtasik-Seredyszyn
Wystawa pod patronatem honorowym jego Eminencji Biskupa Legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego.

Powrót na listę wydarzeń