Art

bip

65. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI – ELIMINACJE MIEJSKIE

Teatr Modrzejewskiej w Legnicy, Art Cafe Modjeska
powiększ zdjęcie:
21.03 10:00 - 21.03 11:00
Organizator: Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
Rynek 39 Legnica 59-220
tel. 76 723 35 04
Miejsce: Teatr Modrzejewskiej w Legnicy, Art Cafe Modjeska
Udział: Bezpłatny

Pierwszy etap konkursu, który ma charakter otwarty: jest przeznaczony dla młodzieży ze szkół średnich, studentów, dorosłych i seniorów. Jak zawsze zmagania odbędą się w czterech turniejach: recytatorskim, „wywiedzionego ze słowa”, teatru jednego aktora i poezji śpiewanej.

 

W tym roku organizatorzy zwracają szczególną uwagę na laureatów Literackiej Nagrody Nobla. Obok Olgi Tokarczuk wspominają także innych polskich pisarzy uhonorowanych tym wyróżnieniem, pytając: „Za co powinniśmy kochać naszych Noblistów?”.

 

OKR odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest to konkurs wieloetapowy, którego finałem są zmagania na szczeblu ogólnopolskim. Jego laureatami było wielu znanych polskich aktorów, m.in. Janusz Gajos, Jan Englert, Magdalena Cielecka, Marek Kondrat, Michał Żebrowski. Z OKR narodziły się zarówno konkursy tematyczne, obejmujące określony krąg literacki lub zasięg czasowy, jak też nurt teatrów jednego aktora i poezji śpiewanej.

 

Pełny tekst regulaminu oraz karty zgłoszeń są dostępne na stronie http://www.tkt.art.pl

 

Przesłuchania są otwarte i bezpłatne dla publiczności.

 

 

Art Cafe Modjeska

 

Wstęp wolny

 

Organizator: Teatr im. H. Modrzejewskiej w Legnicy i Towarzystwo Kultury Teatralnej w Warszawie

Powrót na listę wydarzeń