Art

bip

Martin Rybacki „Selfportrait of the Artist as a Young Man”

Galeria Ring (Rynek 12)
powiększ zdjęcie:
25.02 10:00 - 19.04 18:00
Organizator: Galeria Sztuki
pl. Katedralny 1 Legnica 59-220
email: galeria@galeria.legnica.pl
www.galeria.legnica.pl
tel. 76 862 09 10
fax: 76 856 51 26
Miejsce: Galeria Ring (Rynek 12)
Udział: Bezpłatny

Martin Rybacki Selfportrait of the Artist as a Young Man / Autoportret artysty z czasów młodości

Galeria Ring

wernisaż: 6.03., godz.: 18:00

wstęp wolny

org. Galeria Sztuki

 

Tytuł wystawy Autoportret artysty z czasów młodości jest prostą grą słowną na temat słynnej powieści Jamesa Joyce'a i niesławnego przekonania, że każde dzieło sztuki jest autoportretem artysty niezależnie od jego tematyki.

 

Twórczość Rybackiego plasuje się pomiędzy figuracją a abstrakcją, czyli pomiędzy realizmem i narracją a formalnością "czystego" malarstwa lub rysunku. To ostatnie artysta uważa za niebezpieczne, ponieważ daje możliwość łatwej ucieczki od ciężaru tworzenia pięknego i znaczącego obrazu. Z tego samego powodu patrzy również na ironię i intelekt w sztuce z rezerwą.

 

Stara się ostrożnie badać samo medium, ale zajmuje się również ilustracją i dekoracją, ponieważ są one proste, uczciwe i niepretensjonalne. W końcu zawsze chodzi o obraz i o to, co może on dać odbiorcy - miejmy nadzieję, że coś, co jest dobre.

 

Martin Rybacki urodził się w Mrągowie (Mazury) w 1982 roku, a od 1990 roku mieszka w Niemczech. Studiował u znanego niemieckiego ilustratora i artysty Wolfa Erlbrucha na Uniwersytecie Sztuki Folkwanga w Essen, studiował również malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Düsseldorfie u Zygfryda Anzingera oraz grafikę i malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, grafiką i kolażem. Ta różnorodność mediów znajduje naturalne odzwierciedlenie w tematyce jego prac i na jego wystawach.

Powrót na listę wydarzeń