Art

bip

Edward Grzegorz Funke „Portret ze Świata”

Galeria Ring (Rynek 12)
01.02 09:00 - 20.02 18:00
Organizator: Galeria Sztuki
pl. Katedralny 1 Legnica 59-220
email: galeria@galeria.legnica.pl
www.galeria.legnica.pl
tel. 76 862 09 10
fax: 76 856 51 26
Miejsce: Galeria Ring (Rynek 12)
Udział: Bezpłatny

Wystawa prezentuje 60 kolorowych zdjęć, przedstawiających indywidualne i zbiorowe  - reporterskie z istoty i formy -  portrety mieszkańców wielu kontynentów i krajów jakie E.G. Funke odwiedził jako fotografik. Całość stanowi barwną - i o wysokim poziomie artystycznym -  panoramę ludzkich typów i osobowości, będących przedstawicielami wszystkich ras i wielu narodów, kultur i cywilizacji.

E.G. Funke jest znanym i cenionym fotografikiem-reportażystą, autorem wielu indywidualnych wystaw, a także właścicielem Galerii "Portret Świata" w Koszalinie, gdzie mieszka. Wraz z żoną Krystyną od kilkunastu lat realizuje projekt fotograficzny pt. „Portret świata”. Do tej pory odwiedzili 6 kontynentów, dokumentując fotograficznie odległe kraje i kultury. Plonem tych wypraw są nie tylko zdjęcia miejsc, lecz przede wszystkim żyjących tam ludzi, ich dzień powszedni, troski i radości. Zmieniający się dynamicznie świat powoduje, że wiele tych sytuacji odchodzi w zapomnienie i jedynym sposobem zatrzymania ich w pamięci jest zaprezentowanie szerszej publiczności w postaci wystaw, publikacji i wydawnictw.

Legnicką wystawę poprzedziło 18 wystaw autorskich związanych z projektem, prezentowanych ponad 70 razy w muzeach i galeriach na terenie Polski i poza nią. Prace z wystawy były również wielokrotnie nagradzane w konkursach krajowych i zagranicznych.

Powrót na listę wydarzeń