Art

bip

ORKIESTRA

Teatr Modrzejewskiej w Legnicy, scena Gadzickiego
powiększ zdjęcie:
30.11 19:00 - 30.11 20:00
Organizator: Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
Rynek 39 Legnica 59-220
tel. 76 723 35 04
Miejsce: Teatr Modrzejewskiej w Legnicy, scena Gadzickiego
Udział: Płatny

ORKIESTRA

Krzysztof Kopka

 

reżyseria: Jacek Głomb

scenografia: Małgorzata Bulanda

muzyka: Bartek Straburzyński

ruch sceniczny: Witold Jurewicz

 

inspicjent/sufler: Jolanta Naczyńska, Mariusz Sikorski

premiera: 22 września 2011 r.

 

występują: Katarzyna Dworak, Gabriela Fabian, Ewa Galusińska, Joanna Gonschorek, Zuza Motorniuk, Anita Poddębniak, Magda Skiba, Małgorzata Urbańska, Bartosz Bulanda, Bogdan Grzeszczak, Robert Gulaczyk, Mateusz Krzyk, Paweł Palcat, Mariusz Sikorski, Paweł Wolak

 

Teatralna ballada o muzykach kopalnianego zespołu, których śmierć kolegi popycha do wędrówki w krainę wspomnień. Pokazana po raz pierwszy na scenie historia ludzi, którzy stworzyli Zagłębie Miedziowe i poświęcili mu swoje życie. Spektakl, w którym nie brak żadnego z odcieni życia: humoru ani goryczy, powagi ani absurdu, heroizmu ani podłości. Pokazuje się tu historię, ale nie tę wielką, polityczną, lecz zwyczajną, ludzką, o której milczą podręczniki.

 

Aktorzy legnickiego teatru tworzą wyśmienitą orkiestrę. Nie ma osoby, która zagrałaby źle; każda z nich zachwyca umiejętnościami warsztatowymi. Ich grze towarzyszy dystans i dobre wyczucie ironii, inteligentne myślenie o tekście i sytuacji scenicznej. Pokaz Teatru Modrzejewskiej mógłby stać się nauką dla artystów stołecznych, którym legniccy twórcy w niczym nie ustępują.

 

Ewa Uniejewska, e-teatr

 

Scena Gadzickiego

bilety 35 zł i 30 zł

organizator: Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy

 

Powrót na listę wydarzeń