Art

bip

VIII Legnica Półmaraton i Legnicka Dziesiątka

Start: Plac Meisslera, meta: boiska boczne parku Miejskiego
powiększ zdjęcie:
06.10 10:00 - 06.10 13:00
Organizator: Ośrodek Sportu i Rekreacji
NMP 7 Legnica 59-220
osir.legnica.pl
tel. 76 72 33 800-801
Miejsce: Start: Plac Meisslera, meta: boiska boczne parku Miejskiego
Udział: Bezpłatny

Bieg odbędzie się 06.10.2019 r. w Legnicy.  Startujemy o godzinie 10:00. W tym roku pierwszy raz poruszymy Legnicę, ponieważ trasa biegu będzie wiodła w większości ulicami miasta Legnicy - „Biegowe zwiedzanie Legnicy”.  Start PÓŁMARATONU I DZIESIĄTKI usytuowany będzie w centrum miasta ul. Wrocławska / plac Pastora Wolfganga Maxa Meisslera, a meta dla obu dystansów na boisku  lekkoatletycznym w Parku Miejskim. ( trasa biegu:  ul. Wrocławska,  Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego, al. Piłsudskiego (aż do ul. Sudeckiej), ul. Jordana, ul. Powstańców Śląskich, ul. Żeglarska, Park Miejski). Limit uczestników dla obu dystansów to 999 osób. Spikerem legnickiego święta biegowego będzie Jerzy Górski, triathlonowy mistrz świata w Double Ironman z Huntsville w Alabamie, bohater filmu „Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego.

I co bardzo ważne. Tegoroczny bieg będzie inny, niż zwykle, bowiem organizatorzy przyłączyli się do akcji miejskiej „Zrywam z plastikiem”, propagującej ekologiczne podejście do życia. Nie będzie więc plastikowych, jednorazowych kubków, sztućców i naczyń.

Dzięki wsparciu Legnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji nasza kranówka będzie serwowana w papierowych kubeczkach. W punktach gastronomicznych posiłki otrzymamy w naczyniach biodegradowalnych. W czasie imprezy zużyte plastikowe nakrętki wrzucimy do specjalnie przygotowanych w tym celu pojemników.

OSiR wraz z grupą biegową „BIEGAM POMAGAM LEGNICA” pragną pomóc potrzebującym. A można będzie tego dokonać w dniu startu legnickiego półmaratonu oraz dyszki. Każda chętna osoba będzie miała możliwość, w dniu imprezy, na dodatkowym stanowisku przy biurze zawodów, zakupić cegiełkę w formie charytatywnego numeru startowego. Będzie to dodatkowy atut na trasie, bo podobno biegacze z charytatywnym numerem maja zawsze wiatr w plecy. Dodatkowo prowadzona będzie sprzedaż ciast i innych słodkości, tak aby nikomu nie zabrakło energii do biegu … albo po biegu. Cała zebrana kwota zostanie przekazana dla Aleksandra Walerowicza. Waleczny Aleksander cały czas zbiera też plastikowe nakrętki po napojach, sokach, środkach kosmetycznych .... itp. Nakrętki będzie można przekazać w Biurze Zawodów.

        Regulamin dostępny na stronie: http://osir.legnica.eu/imprezy/polmaraton/   

Powrót na listę wydarzeń