Art

bip

Legnicka Gala Kresowa

Sala Maneżowa, Akademia Rycerska, ul. Chojnowska 2
06.10 17:00 - 06.10 19:00
Organizator: Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych

Miejsce: Sala Maneżowa, Akademia Rycerska, ul. Chojnowska 2
Udział: Bezpłatny

Tadeusz Samborski prezes stowarzyszenia kulturalnego „Krajobrazy serdecznie zaprasza na Koncert Galowy 18 Dolnośląskich Dni Kultury Kresowej pt. ” Polsko moja” .

Na repertuar Legnickiej Gali Kresowej, składają się pieśni i utwory kresowe, pieśni ludowe i patriotyczne. Będzie to swoista podróż przez zaginiony świat pieśni dawnych z Podola, Polesia, Lwowa i Wilna.

Na scenie wystąpi: Zespół wokalny „Oktawa" ze Zbaraża na Ukrainie , Barbara Twardosz – Droździńska - śpiewaczka z Białorusi, Krzysztof Machowski – tenor, solista Warszawskiej Opery Kameralnej, zespół taneczno-śpiewaczy „ Furmani”, sopranistka Ida Tamara Zagórska, zespół akordeonowy „Ojciec i synowie”, wokalista –instrumentalista Jarosław Majewski z Białorusi. Koncert poprzedzi multimedialna prezentacja Tomasza Kuby Kozłowskiego – autora licznych publikacji kultury i historii Kresów zatytułowana „Świat Kresów” z Domu Spotkań z Historią w Warszawie.

Reżyser i prowadząca koncerty: Aurelia Sobczak- aktorka.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Kulturalne „Krajobrazy’’ w Legnicy

Wsparcie organizacyjno-logistyczne: Dom Spotkań z Historią - Warszawa, Urząd Miasta Legnica, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Legnicy, Legnickie Centrum Kultury.

 


 

Powrót na listę wydarzeń