Art

bip

Legnickie Spacery Historyczne - Po Barokowej Legnicy

powiększ zdjęcie:
15.09 14:00 - 15.09 15:00
Organizator: Muzeum Miedzi
Partyzantów 3 Legnica 59-220
email: biuro@muzeum-miedzi.art.pl
www.muzeum-miedzi.art.pl
tel. 76 862 49 49
Udział: Bezpłatny

Niedostępne na co dzień strychy gotyckich budowli, zamknięte budynki, zagadkowe podziemia.... Są w Legnicy obiekty i przestrzenie niedostępne dla zwiedzających. Są miejsca, które mijamy codziennie, nie znając ich niezwykłej historii... Muzeum Miedzi w Legnicy oraz Miasto Legnica zapraszają na nowy cykl spacerów miejskich, w ramach którego badacze legnickiego Muzeum wyruszą w głąb miasta pokazując nam jego ukryte oblicze, przywracając zapomniane historie.

Mijamy je codziennie. Akademię Rycerską, klasztor i kościół św. Jana, Muzeum... To prawdziwe perły architektury. Monumentalne, charakteryzujące się dynamiką, żywiołowością i przepychem barokowe budowle tworzą własny osobny świat, pozostałość po niezwykle barwnej epoce w dziejach Dolnego Śląska. Ich pyszne zdobienia po dziś dzień wzbudzają zachwyt. Łucja Wojtasik–Seredyszyn, historyk sztuki opowie o tym, co kryje się w ich wnętrzach i jakie niezwykłe historie łączą się z powstaniem legnickiego „barokowego” kwartału.

Na piąty z cyklu spacer pn. "W barokowej Legnicy" zapraszamy już 15 września (niedziela), o godz. 14.00. Start – Rynek, Fontanna Panny Wodnej.

Zapraszają: Miasto Legnica, Muzeum Miedzi w Legnicy.
Serdecznie zapraszamy miłośników zabytków, pasjonatów historii Legnicy. Odkryjmy na nowo nasze miasto! Wstęp bezpłatny.

Więcej o spacerach tu: http://muzeum-miedzi.art.pl/aktualnosci/legnickie-spacery-historyczne

Powrót na listę wydarzeń