Art

bip

Imienieny Ulicy NMP

Rynek, NMP
powiększ zdjęcie:
07.09 11:00 - 07.09 22:00
Organizator: Legnickie Centrum Kultury im. Henryka Karlińskiego
ul. Chojnowska 2 Legnica 59-220
email: sekretariat@lck.art.pl
http://www.lck.art.pl/
tel. 76 723 37 00
Miejsce: Rynek, NMP
Udział: Bezpłatny

7 września 2019 po raz kolejny świętować będziemy Imieniny Ulicy Najświętszej Marii Panny! Startujemy już o godzinie 11 - gwarantujemy świetną zabawę na dwóch scenach, których gospodarzami będą Beata Tadla oraz Piotr Gąsowski. Wstęp wolny!

11.00-12.30 Narodowe czytanie

Scena przy Katedrze - prow. Wiesław Barczyszyn.

Legnicka Biblioteka Publiczna i Legnickie Centrum Kultury zapraszają na kolejną edycję "Narodowego Czytania" pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej. Tym razem pochylimy się nad lekturą następujących tytułów:
"Dobra pani" - Eliza Orzeszkowa;
"Dym" - Maria Konopnicka
"Katarynka" - Bolesław Prus
"Mój ojciec wstępuje do strażaków" (ze zbioru: "Sanatorium pod Klepsydrą") - Bruno Schulz
"Orka" - Władysław Stanisław Reymont
"Rozdzióbią nas kruki, wrony…" - Stefan Żeromski
"Sachem" - Henryk Sienkiewicz
"Sawa" (z cyklu: "Pamiątki Soplicy") - Henryk Rzewuski.
Zapraszamy wszystkich tych, którzy chcieliby zinterpretować fragment wybranego utworu i podzielić się refleksją nie tylko na temat historii naszego kraju, ale także wartości uniwersalnych przekazywanych kolejnym pokoleniom przez wybitnych polskich pisarzy.

12.30-13.15 Program dla dzieci - iluzjonista Pan Magiczny

Scena przy Katedrze - prow. Wiesław Barczyszyn.

Magiczny Pan to Sebastian Grabowski, czyli Mistrz Polski w Iluzji Scenicznej i Uczestnik Telewizyjnego Programu Mam Talent,
międzynarodowy artysta występujący w Anglii, Niemczech oraz jedyny polski iluzjonista, który odbył tournée iluzjonistyczne dla dzieci w Wietnamie i Kambodży. To ponad 150 tysiące oczarowanych dzieciaków w Polsce i na świecie oraz przeszło 1500 pokazów i 10 lat doświadczenia scenicznego. Zapraszamy na magiczny program wypełniony po pachy śmiechem i komicznymi sytuacjami.

13.30-14.30 Plug ‘N′ Blues

Scena przy pl. Meislera - prow. Beata Tadla i Piotr Gąsowski.

Plug′n′Blues to zespół z Chojnowa wykonujący muzykę mocno osadzoną w klimatach bluesa. Czerpie inspiracje od polskich legend takich jak Breakout czy Dżem. Słowa ich kompozycji (15 autorskich utworów) przepełnione są osobistymi przeżyciami i przemyśleniami, a wspólne granie sprawia im wielką przyjemność i jest oderwaniem się od codzienności. Zespół zagrał kilkanaście koncertów klubowych i plenerowych - m.in. w ramach Witelon Music Night, Dni Chojnowa, Legnickiego Festiwalu "Srebro 2018" czy WOŚP.

Skład zespołu:
Tomasz Łabowicz - gitara, wokal, teksty i muzyka.
Waldemar Winkler - perkusja
Ireneusz Matys - gitara basowa
Jakub Matys - klawisze, muzyka.

14.45-15.45 GooseBumps

Scena przy Katedrze - prow. Wiesław Barczyszyn.

GooseBumps to siedmiu energetycznych i bardzo zdolnych facetów, którzy na scenie stanowią bardzo zgraną grupę. Muzyka, którą tworzą to przekrój repertuaru pop, electronic, hip-hop oraz R&B. Zespół zadebiutował na rynku muzycznym w październiku 2015 roku przedstawiając własną wersję utworu Sama Smitha "Writings On The Wall", która promowała kolejną odsłonę filmu z serii James Bond. Wersja zespołu otrzymała mnóstwo bardzo pozytywnych komentarzy także za granicą. W 2016 roku GooseBumps brał udział w 11. edycji programu Must Be The Music zbierając fantastyczne recenzje i wyróżnienia między innymi od Radia RMF FM, Interii, Super Expressu czy Onetu.

16.00-17.00 Stefano Terrazzino

Scena przy pl. Meislera - prow. Beata Tadla i Piotr Gąsowski.

Włoski tancerz, aktor i wokalista popularność zyskał dzięki programowi Taniec z Gwiazdami, w którym to kilkakrotnie razy stawał na podium, w tym czterokrotnie na miejscu pierwszym z Kingą Rusin, Agatą Kuleszą, Anetą Zając i Agnieszką Sienkiewicz. W polskiej edycji tego programu wziął udział aż dziewięć razy, a w niemieckiej trzy razy. Poza tańcem jego pasją jest również aktorstwo. Występował w wielu polskich serialach oraz na deskach teatrów. Od 2016 roku na stałe odgrywa jedną z głównych ról w spektaklu "Kochanie na kredyt" w reżyserii Olafa Lubaszenko. Stefano Terrazzino pasjonuje się muzyką. Talentem wokalnym i aktorskim zachwycił jury i publiczność programu Twoja twarz brzmi znajomo w Polsacie, zdobywając pierwsze miejsce w III edycji. Chcąc dzielić się radością płynącą z muzyki i zbliżyć polską publiczność do kultury włoskiej zaprosił do Polski swoich kolegów z Sycylii, z którymi od kilku miesięcy koncertuje po Polsce.
W trakcie koncertu publiczność usłyszy plejadę włoskich przebojów m.in.: "Volare", "Azzuro" czy "Mambo Italiano".

17.15-18.15 R. Schubert + Band Kłos&Dąbrowski

Scena przy Katedrze - prow. Wiesław Barczyszyn.

Zapraszamy na niezwykły koncert największych hitów Wałów Jagiellońskich - usłyszymy takie klasyki jak "Córka Rybaka", "Monika, dziewczyna ratownika","Wars wita was "Tylko mi ciebie brak" i wiele, wiele innych przebojów w wykonaniu Rudiego Schuberta, Tadeusza Leśniaka oraz orkiestry Kłos & Dąbrowski Band.

18.30-19.30 Singin′ Birds

Scena przy pl. Meislera - prow. Beata Tadla i Piotr Gąsowski.


Singin′ Birds to trio wokalne, którego znakiem rozpoznawczym jest retro stylistyka oraz brzmienie głosów w bliskiej harmonii. Joanna Czarkowska, Dominika Kasprzycka-Gałczyńska oraz Dominika Dulny poznały się w szkole muzycznej, a ich wspólne pasje i miłość do muzyki zaowocowały niezwykłą współpracą, która trwa już od kilku lat. Singin′ Birds to nie tylko trzy współbrzmiące głosy. Wokalistkom nieodłącznie towarzyszy zespół profesjonalnych instrumentalistów. Każdy z nich dodaje do całości swój niepowtarzalny charakter i brzmienie. Za aranżację i produkcję muzyczną odpowiada człowiek wielu talentów - pianista Marcin Piękos. Szerokiej publiczności Singin′ Birds dali się poznać m.in. podczas 50. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, półfinału programu Must Be The Music, programu Jaka to melodia czy trasy koncertowej organizowanej przez Program 1 Polskiego Radia - "Lato z Radiem". Na swoim koncie zespół ma dwie płyty. Debiutancki album "Niech tak zostanie" ukazał się w 2013 roku, zaś w tym roku premierę miał ich drugi krążek - "Swing&Roll".
Muzyka zespołu działa niczym wehikuł czasu. Raz przenosi słuchaczy do eleganckich i szykownych czasów swinga, innym razem do szalonych lat 50 i 60, pełnych rock′n′rolla i bigbitu, by po chwili zaskoczyć zupełnie nowoczesnym brzmieniem. Singin′ Birds kochają zabawy muzyką, mieszają nowe ze starym i wciąż eksperymentują, bo wiedzą, że tylko wtedy powstaje coś niepowtarzalnego.

19.45-20.45 Danzel

Scena przy Katedrze - prow. Wiesław Barczyszyn.

Pochodzi z Belgii. Doskonały wokalista oraz multiinstrumentalista, promujący muzykę pop i dance.

W 2004 roku zadebiutował utworem "Pump It Up". W bardzo krótkim czasie pojawił się na listach przebojów w kilkunastu krajach Europy, co dało Artyście dużą popularność. Na swoim koncie ma trzy wydane albumy, z których pochodzą znane przeboje: "Pump It Up", "You Are All Of That", "Put Your Hands Up", "My Arms Keep Missing You", "You Spin Me Round", "Jump". Jego płyty wydawane są w całej Europie. Danzel był nagradzany na festiwalach wysokiej rangi, jak choćby MTV Music Awards w Rosji czy na polskim festiwalu ESKA Music Awards 2005 jako najlepszy zagraniczny artysta. Danzel jest jedną z najważniejszych i barwniejszych postaci muzyki tanecznej, a jego utwory są ciągle grane przez DJ-ów na całym świecie. W 2009 roku Danzel rozpoczął koncertowanie live z zespołem. Nowe aranżacje wielkich hitów Danzela, wykonywane są w towarzystwie znakomitych muzyków oraz tancerzy. Pełne energii koncerty zaskakują publiczność, powodując niezapomniane wrażenia!

21.00-22.00 Tercet czyli Kwartet

Scena przy pl. Meislera - prow. Beata Tadla i Piotr Gąsowski

Hanna Śleszyńska - wokal
Robert Rozmus - wokal
Piotr Gąsowski - wokal
Wojciech Kaleta - wokal, piano

"Tercet czyli Kwartet" - nie wiadomo dokładnie, co oznacza ta nazwa. Trzech aktorów na scenie i jeden pianista? Trzech panów i jedna kobieta? Nieważne... Najistotniejsze jest to, że stanowią najwszechstronniejszą i najbardziej rozśpiewaną grupę aktorsko - kabaretową w Polsce. Formacja Tercet czyli Kwartet w niezmiennym składzie istnieje od ponad piętnastu lat z powodzeniem występując na polskich scenach. Koncert zespołu Tercet czyli Kwartet, to swoista muzyczna podróż po polskich i światowych przebojach lat 70′, 80′ i 90′, jakkolwiek traktowana przez artystów z przymrużeniem oka. W repertuarze znajdziecie Państwo wiązanki piosenek takich zespołów jak ABBA czy Bee Gees a także wiązanki piosenek włoskich i hiszpańskich oraz WSK - wiązanka motoryzacyjna. Na finał zagrany zostanie medley przebojów lat 70′. Warto wspomnieć świetne wykonanie przez Hannę Śleszyńską takich przebojów jak "Windą do nieba" i "New York", zabawne interpretacje przebojów Krzysztofa Krawczyka w wykonaniu Roberta Rozmusa oraz wyśmienite pastisze Piotra Gąsowskiego takich utworów jak "Gdzie się podziały tamte prywatki" czy "Simarik" Tarkana. Ze swoimi przedstawieniami pojawili się już prawie wszędzie - łatwiej byłoby wymienić, gdzie nie byli np. w Islandii (bo zimno), w Albanii (bo nie ma tam wystarczającej ilości polskojęzycznej publiczności).
Nie jest łatwo zebrać całą czwórkę razem. Wojtek, wykładowca AM w Warszawie, autor wielu kompozycji do teatru, filmu i telewizji, jest najbardziej roztańczonym pianistą w kraju. Ale kiedy już się zbiorą - nie pozwolą widowni odetchnąć. Z resztą sobie również nie pozwolą. Nie sposób o tym wszystkim opowiedzieć. To trzeba zobaczyć!

Widzimy się zatem już 7 września! :)

 

 

https://www.facebook.com/events/498413297383480/

Powrót na listę wydarzeń