Art

bip

3.Legnicki Lotny Festiwal Piwa

Rynek
powiększ zdjęcie:
13.09 15:00 - 15.09 20:00
Miejsce: Rynek
Udział: Bezpłatny

Dlaczego Lotny? Ponieważ przemieszczamy się po całej Polsce, działamy nie tylko na terenie naszego miasta Wrocławia, ale również organizujemy festiwale w całym kraju.

W tym roku 7 miast. Za nami Zielona Góra i Gliwice, Warszawa, Lubin, Oleśnica, Wrocław.

Tą wyjątkową imprezę tworzą młodzi ludzie z pasją, którzy mają na celu pomóc właścicielom małych rzemieślniczych browarów w promocji ich trunków. Festiwal to okazja, by zaprezentowali swoje wyroby oraz podzielili się historią swoich produktów, a niekiedy nawet tajemnicą piwowarstwa.

Nie zabraknie na festiwalu i również dobrego jedzenia. Na wydarzeniu zagością food trucki z jedzeniem z całego świata. Będzie również scena, na której wystąpią eksperci, którzy opowiedzą m. in. ile tak naprawdę kosztuje produkcja piwa, jak je degustować oraz od czego zacząć swoją przygodę z kraftem.

Podczas eventu każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ jest to wydarzenie nie tylko dla pasjonatów piwa. Całość okraszona jest bowiem bogatą ofertą kulturalną. Celem festiwalu jest także zwiększanie świadomości konsumentów oraz promowanie kultury picia piwa, ale też stworzenie mieszkańcom miast możliwości odpoczynku, relaksu ii wspólnego świętowania.


Partnerem strategicznym festiwalu został browar Pivovsky oraz producent napojów bezalkoholowych fritz-kola.

W sobotę na festiwalowej scenie o 20 zagra zespół z Wrocławia Chwilantropia (pop/soul)


Impreza jest zorganizowana przez firmę Craft Event oraz członków Piwnego Klubu.

FB: https://www.facebook.com/lotnyfestiwalpiwa/

Powrót na listę wydarzeń