Art

bip

Koncert Popek & Matheo

Sala Maneżowa AR ( wejście od ul. Ojców Zbigniewa i Michała)
powiększ zdjęcie:
04.05 18:00 - 04.05 21:00
Organizator: Legnickie Centrum Kultury im. Henryka Karlińskiego
ul. Chojnowska 2 Legnica 59-220
email: sekretariat@lck.art.pl
http://www.lck.art.pl/
tel. 76 723 37 00
Miejsce: Sala Maneżowa AR ( wejście od ul. Ojców Zbigniewa i Michała)
Udział: Płatny

Popka chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Pochodzący z Legnicy raper popularność na rapowej scenie zdobył nawijając w ulicznym krakowskim składzie Firma, jednak największy rozgłos przyniósł mu Gang Albanii, który w założeniu miał być spontanicznym i żartobliwym projektem. Kontrowersyjny artysta stał się bohaterem niezliczonej ilości memów, a odsłony jego utworów należy liczyć w setkach milionów.

Naturalną konsekwencją tej rozpoznawalności był udział w "Tańcu z gwiazdami", nakręcenie filmu dokumentalno-biograficznego czy pastiszowe utwory nagrane wspólnie z Braćmi Figo Fagot. Popek dał się szerzej poznać również jako zawodnik mieszanych sztuk walki w najbardziej znanej polskiej federacji KSW.

"Król Albanii" od pewnego czasu stawia na nieco bardziej poważny przekaz - zapowiedział założenie partii politycznej, a na albumach nagranych z Mateuszem "Matheo" Schmidtem (producentem odpowiadającym między innymi za utwory Tedego, Donguralesko czy Soboty) odszedł nieco od imprezowych klimatów, czego najlepszym dowodem jest przebój "Wodospady". Ostatnia płyta duetu - "Dr Jekyll and Mr Hyde", na której gościnnie pojawił się Daniel Olbrychski, ukazała się 19 października 2018 nakładem Step Records. Koncert Popka i Matheo będzie pierwszym występem rapera na legnickiej ziemi.

Bilety:
35 zł - przedsprzedaż w punktach stacjonarnych (dostępne od 30 stycznia)
40 zł - Ticketmaster (dostępne od 31 stycznia)
60 zł - w dniu koncertu

PUNKTY SPRZEDAŻY:

LEGNICA:
Galeria Satyrykon (Rynek 36)
Sklep Muzyczny Piano - Forte (ul. Pocztowa 5a)
Sklep muzyczny Rock&More (ul. Górnicza 6)
LUBIN:
Sklep muzyczny Piano - Forte (ul. Mieszka I 3)
ZŁOTORYJA
ZOKiR (ul. Reymonta 5)

Powrót na listę wydarzeń