Art

bip

Małgorzata Kazimierczak Labirynt idei ZDARZEŃ-spotkanie autorskie

Galeria Sztuki (Plac Katedralny 1)
powiększ zdjęcie:
22.02 18:00 - 22.02 20:00
Organizator: Galeria Sztuki
pl. Katedralny 1 Legnica 59-220
email: galeria@galeria.legnica.pl
www.galeria.legnica.pl
tel. 76 862 09 10
fax: 76 856 51 26
Miejsce: Galeria Sztuki (Plac Katedralny 1)
Udział: Bezpłatny

Małgorzata Kazimierczak Labirynt idei ZDARZEŃ - spotkanie autorskie z projekcją filmu oraz komentarzem kuratorskim i promocją katalogu

wystawy

Nowy rok w Galerii Sztuki rozpoczyna nietypowa ekspozycja o enigmatycznym tytule Labirynt idei zdarzeń. Autorka zaprasza nas do specjalnie skonstruowanego labiryntu, jednocześnie za drogowskaz dając pewną narrację – czarne i białe ciągi zapisów, słów, zlepków zdań i powtarzających się sformułowań. Podążając za słowami, a także wgłębiając się w czekające „na końcu drogi” instalacje video art, sami stajemy się częścią procesu, wkraczając – zarówno w sensie fizycznym, jak i mentalnym – w świat emocji i przemyśleń artystki.

 

Małgorzata Kazimierczak uprawia sztukę łącząc wiele dziedzin i doświadczeń. Działa na pograniczu fotografii, filmu, performansu i video artu. Doktorsztuki, absolwentka wrocławskiej ASP (wydział grafiki i malarstwa), obecnie adiunkt w pracowni Fotografii i Intermediów w Katedrze Rzeźby i Działań Przestrzennych. Zrealizowała kilkadziesiąt wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. W przeszłości wiele lat związana z eksperymentalnym teatrem, wrocławskimi szkołami fotografii czy TVP 3, jako współrealizatorka cyklu programów o sztuce. Od ponad dekady jest kuratorem wystaw podczas festiwalu Podwodny Wrocław.

22 lutego, na spotkaniu autorskim z udziałem kuratora wystawy odbędzie się również projekcja wspomnianego krótkiego filmu zrealizowanego przez Małgorzatę Kazimierczak w Legnicy w 2012 r., obecnie znajdującego się w kolekcji Muzeum Współczesnego Wrocław. Zaprezentowany zostanie także katalog podsumowujący legnicką ekspozycję. 

Galeria Sztuki (Plac Katedralny 1)

wstęp wolny na wystawę i spotkanie

org.: Galeria Sztuki w Legnicy


 

Powrót na listę wydarzeń