Art

bip

Wystawa Marcin Minor "Zmyślenia"

Galeria Satyrkon
powiększ zdjęcie:
02.01 09:00 - 23.01 18:00
Organizator: Legnickie Centrum Kultury im. Henryka Karlińskiego
ul. Chojnowska 2 Legnica 59-220
email: sekretariat@lck.art.pl
http://www.lck.art.pl/
tel. 76 723 37 00
Miejsce: Galeria Satyrkon
Udział: Bezpłatny

Ekspozycja przedstawia ilustracje do książek „Piotruś Pan w Ogrodach Kensingtońskich” J.M. Barrie, „Gwiazdka z nieba” Przemysława Wechterowicza, „Tutaje” Ewy Minor. Piękne, pełne magii ilustracje do gry planszowej „Sen” oraz jeszcze nie publikowane ilustracje do książek dla dorosłych: „Mistrz i Małgorzata” i „Rękopis znaleziony w Saragossie”. I aby mieć większe spektrum możliwości twórczych autora zupełnie odmienne prace „Plaża” i „Basen”, czy niewielką próbkę komiksu.

Marcin Minor pochodzi z Warszawy, mieszka i tworzy w Petrykozach. Ukończył studia na Europejskiej Akademii Sztuk na wydziale malarstwa. Współpracuje z wieloma wydawnictwami, tworzy obrazy, ilustracje do książek dla dzieci i dorosłych oraz gry planszowe. Jest też pedagogiem, terapeutą rozwojowym, arteterapeutą (Instytut Ericksonowski). Inspiruje go przyroda, architektura, wielopłaszczyznowe kontrasty. Od wczesnych lat dziecięcych zafascynowany komiksem. Z dużą przyjemnością bawi się około magicznym realizmem okraszonym żartem o różnym stopniu intensywności w wyrazie.
W swych pracach stosuje akryl na płótnie i papierze, akwarelę, tusz, olej, suche pastele oraz digital art. W pracach tego artysty przewija się poetyckość i baśniowość, a żywa narracja przywodzi wspomnienie o czasach dzieciństwa. Swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych i zbiorowych.

Gra „Sen” z jego ilustracjami zdobyła główną nagrodę w konkursie „Świat przyjazny dziecku” (przyznawaną przez Komitet Ochrony Praw Dziecka)

wernisaż 25.01.2019, godz.18.00

Powrót na listę wydarzeń