Art

bip

Wieczór autorski z legniczanką Agnieszką Cubałą

LBP, ul. Piastowska 22
powiększ zdjęcie:
18.12 00:00 - 18.12 00:00
Organizator: Legnicka Biblioteka Publiczna
Piastowska 22 Legnica 59-220
email: promocja@biblioteka.legnica.eu
http://www.biblioteka.legnica.eu
tel. 76 722 60 21
Miejsce: LBP, ul. Piastowska 22
Udział: Bezpłatny

Legnicka Biblioteka Publiczna (ul. Piastowska 22) zaprasza we wtorek (18 grudnia) o godz. 17.30  na wieczór autorski  z legniczanką Agnieszką Cubałą, autorką trzeciej już książki o Powstaniu Warszawskim. Biblioteka posiada windę dla osób niepełnosprawnych.

W książce „Igrzyska życia i śmierci. Sportowcy w Powstaniu Warszawskim” autorka opisała postaci m.in. Bohdana Tomaszewskiego, Eryka Lipińskiego, Andrzeja Łapickiego, Olgierda Budrewicza i Tadeusza Komorowskiego, Jadwigi Jędrzejowskiej i wielu innych – piłkarzy, siatkarzy, narciarzy, lekkoatletów, jeźdźców.

Agnieszka Cubała jest specjalistką w dziedzinie marketiingu i pasjonatką historii Powstania Warszawskiego. Swoją przygodę z tematem rozpoczęła od książki „Ku wolności… Międzynarodowe, polityczne i psychologiczno-socjologiczne aspekty Powstania Warszawskiego”. Pracowała w Muzeum Powstania Warszawskiego. Opracowała hasła autorskie do Wielkiej Ilustrowanej Encyklopedii Powstania Warszawskiego. Była konsultantką historyczną dwóch rozdziałów polskiego wydania książki Normana Davisa „Powstanie ’44”. W ostatnich latach ukazały się jej dwie kolejne książki: „Sten pod pachą, bimber w szklance, dziewczyna i… Warszawa. Życie codzienne powstańczej Warszawy” oraz „Skazani na zagładę? 15 sierpnia 1944. Sen o wolności a dramatyczne realia”. Za pierwszą z nich otrzymała na Targach Książki Historycznej (2016) prestiżową nagrodę Klio w kategorii varsaviana. W lipcu 2018 roku Rada Miasta Stołecznego Warszawy przyznała jej honorową odznakę „Zasłużony dla Warszawy” za popularyzację wiedzy o historii miasta.

Powrót na listę wydarzeń