Art

bip

Promocja książki Anny Podczaszy "Grymasy"

Caffe Modjeska, Teatr Modrzejewskiej w Legnicy, Rynek 39
powiększ zdjęcie:
06.12 18:00 - 06.12 19:00
Organizator: Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
Rynek 39 Legnica 59-220
tel. 76 723 35 04
Miejsce: Caffe Modjeska, Teatr Modrzejewskiej w Legnicy, Rynek 39
Udział: Bezpłatny

Najnowsza, długo oczekiwana książka poetycka legnickiej pisarki, nominowanej w 2001 roku do Nagrody Literackiej Nike za debiutancki tomik danc, po którym wydała jeszcze zbiory Wte i nazad (2003) oraz Mniej, więcej (2007).

Grymasy to poezja zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. To poetyckie refleksje o byciu matką, „donosy” na życie rodzinne, zabawa podsłuchanymi u dzieci zaskakującymi tworami językowymi. Jak pisze wydawca: „Za figle spłatane mamie przez niesforne dzieci – ona odpłaca się im wierszami-figlami. Na ich grymaszenie – ona ma cały wachlarz poetyckich min-grymasów. I tak jak oni znoszą do domu różne rupiecie, które mogą się do czegoś przydać, tak ona zbiera dziecięce sentencje oraz przekomarzanki z podopiecznymi – i w swej poezji czyni z nich prawdziwe językowe skarby”.

Wierszom towarzyszą ilustracje Zuzanny Orlińskiej – pisarki i ilustratorki, zdobywczyni wielu nagród i wyróżnień w dziedzinie literatury dziecięcej (m.in. w Konkursie im. Kornela Makuszyńskiego, Konkursie im. Astrid Lindgren, konkursie na Książkę Roku IBBY).

Caffe Modjeska, Teatr Modrzejewskiej w Legnicy, Rynek 39

Wstęp wolny

 

Org. Biuro Literackie, Teatr Modrzejewskiej w Legnicy

 

 

Powrót na listę wydarzeń