Art

bip

Mistrzostwa Europy w łucznictwie na torach otwartych 2018

Rynek/Boiska boczne w parku Miejskim
powiększ zdjęcie:
27.08 17:00 - 01.09 20:00
Organizator: Państwowa Straż Pożarna
hala OSiR, ul. Lotnicza; hala ZSI, ul. Wierzyńskiego Legnica 59-220
Miejsce: Rynek/Boiska boczne w parku Miejskim
Udział: Bezpłatny

Będzie to pierwszy raz, kiedy Polska będzie gospodarzem Mistrzostw Europy w łucznictwie tarczowym na torach otwartych. Jednocześnie będą to kwalifikacje do Igrzysk Europejskich, które odbędą się w 2019 w Mińsku. Dodatkowym wydarzeniem, które podnosi rangę imprezy, będzie Kongres Sprawozdawczo – Wyborczy Europejskiej Federacji Łuczniczej, zaplanowany na dzień 26 sierpnia.

Legnica dołączyła do grona takich miast jak Luksemburg, Kopenhaga, Barcelona, Amsterdam czy Nottingham, które w przeszłości były organizatorami Mistrzostw.

Ponad 300 zawodników z 40 państw Starego Kontynentu będzie walczyć o tytuły mistrzowskie w kategoriach łuku klasycznego (olimpijskiego) i bloczkowego. Do zdobycia czeka 60 medali w konkurencjach indywidualnych, zespołowych oraz drużyn mieszanych.
Szczegółowy harmonogram znajduje się na stronie

Już w tej chwili Organizator zaprasza na następujące wydarzenia:

Ceremonia otwarcia – 27 sierpnia – Rynek w Legnicy, o godz. 17:00

W programie:
Przemarsz wszystkich reprezentacji
Odczytanie przysięgi przez sportowców i sędziów
Uroczyste otwarcie przez przedstawicieli władz łuczniczych oraz miejskich
Program kulturalny

Finały – 1 września – Rynek w Legnicy, od godz. 10:00

Śledzenie zmagań finalistów, wsparte komentarzem na żywo oraz dopingiem publiczności będzie niezapomnianym wydarzeniem w historii Legnicy. Budynek Starego Ratusza, Śledziówki oraz Katedra Legnicka będą doskonałym tłem, uświetniającym tę imprezę. Zapraszamy!

Kwalifikacje i eliminacje – 28 – 31 sierpnia – stadion lekkoatletyczny w Parku Miejskim

Kwalifikacje i eliminacje wyłonią sobotnich finalistów. Zapraszamy na trybuny oraz do dopingowania polskim łucznikom!

 

org. World Archery Europe, UM Legnica, Urząd Marszałkowski Dolnego Śląska, Poslki Związek Łuczniczy, Ośrodek Sportów Łuczniczych Dzieci i Młodzieży Strzelec Legnica

Powrót na listę wydarzeń

Informujemy, że zgodnie z decyzją rządu w dniach od 12 do 25 marca 2020 r. legnickie instytucje kultury, sportu oraz placówki oświatowe będą zamknięte. Odwołane są imprezy masowe.

Ponadto, zgodnie z zarządzeniem Prezydenta Miasta Legnicy, wszystkie przedsięwzięcia (np. koncerty, wernisaże, spotkania autorskie, lekcje biblioteczne, konferencje, zajęcia dla dzieci i młodzieży, kluby i koła zainteresowań) organizowane w miejskich instytucjach kultury, sportu i placówkach oświatowych zostają zawieszone do dnia 14 kwietnia 2020 r.