Art

bip

Wakacje dla najmłodszych z Muzeum Miedzi w Legnicy

Muzeum Miedzi
powiększ zdjęcie:
02.07 09:00 - 31.08 15:00
Organizator: Muzeum Miedzi
Partyzantów 3 Legnica 59-220
email: biuro@muzeum-miedzi.art.pl
www.muzeum-miedzi.art.pl
tel. 76 862 49 49
Miejsce: Muzeum Miedzi
Udział: Bezpłatny

Druciane błyskotki


Warsztaty manualne, w których dzieci tworzą miedziane ozdoby, zawieszki i pierścionki przy użyciu miedzianego drutu, nici i wielobarwnych korali.

Bogaty i wspaniały zbiór wyrobów z miedzi i jej stopów, zgromadzonych w minionym półwieczu przez legnickie Muzeum, to kopalnia pomysłów i źródło inspiracji dla uczestników naszych wakacyjnych warsztatów. Zaczniemy od przyjrzenia się tym eksponatom, dowiemy się, jak powstały i komu służyły, następnie sami pochylimy się nad tym niezwykłym metalem, jakim jest miedź.

 

Warsztaty japońskie,

Warsztaty manualne, w których dzieci wykonują prace inspirowane wystawą o tematyce japońskiej, nauczymy się malować tuszem w technice japońskiej Suiboku-ga,

oraz origami dla najmłodszych.

 

Pokaz bicia monet

Zajęcia muzealne, podczas których dzieci dowiadują się jak w dawnej, renesansowej mennicy produkowano monety. Jakie urządzenia i materiały są niezbędne do bicia monet.

Będzie też można własnoręcznie wybić legnicki grosz księcia Fryderyka II z wizerunkiem św. Jadwigi.

 

Światło i szkło, czyli jak powstaje witraż

Zajęcia, podczas których uczestnicy dowiedzą się więcej na temat historii oraz sposobu powstawania witraży - od projektu aż po gotowe dzieło wykonane w szkle. Ostatnim etapem spotkania jest tworzenie własnych witraży za pomocą ramki wycinanej z brystolu oraz kolorowej bibuły.

 

Zajęcia są przeprowadzane dla grup zorganizowanych, grupę należy zgłosić w Dziale Naukowo - Oświatowym, tel. 76-86-249-49, 608-628-961


 

Powrót na listę wydarzeń